Автогол съхрани надеждите на Ливърпул

00:28 - 18 Май 2022
3024

Ливърпул се наложи с 2:1 като гост на стадион "Сейнт Мерис" над Саутхамптън в мач от предпоследния 37-ми кръг на Висшата английска лига.

Нейтън Редмънд изведе "светците" напред в резултата в 13-тата минута, а в 27-мата Такуми Минамино изравни. Куриозен автогол на Кайл Уокър-Питърс в 76-мата минута донесе победата на гостите.

Попадението все пак бе записано на името на Жоел Матип, който изглежда също игра с топката.

Победата позволи на тима на Юрген Клоп да се доближи на една точка от водача в класирането Манчестър Сити преди последния кръг. Воденият от Пеп Гуардиола е с 90 точки на върха в момента, а Ливърпул вече е с 89.

Саутхамптън не се бори за нищо до края на сезона, като вече си е осигурил оставането в английския футболен елит през следващия сезон. В последния кръг Ливърпул е домакин на Уулвърхамптън, а Манчестър Сити също има мач на свой терен, само че срещу водения от легендата на мърсисайдци Стивън Джерард тим на Астън Вила.