"Шпорите" станаха първият английски отбор, допуснал 7 гола в Шампионската лига

По света
10:55 - 02 Октомври 2019
2823

Байерн Мюнхен направи Тотнъм на кайма насред Лондон. Баварците унизиха съперника с гръмката победа 7:2. Така "шпорите" станаха първият английски отбор, допуснал седем гола в турнира.

Серж Гнабри, който е бивш играч Арсенал, се развихри с четири гола през второто полувреме, а Роберт Левандовски добави два и вече има 14 в последните десет срещи на баварците.

Двубоят започна добре за лондонския отбор, който поведе в 12-ата минута чрез Хьон мин Сон, без никой да подозира головата буря. Кимих изравни малко след това с хубав удар от далеч. В последните секунди на полувремето Левандовски за пореден път показа головия си нюх и от трудно положение наказа домакните.

След почивката дойде времето за шоуто на Гнабри. Той направи резултата 4:1 с два гола за три минути. Хари Кейн намали от дузпа, но в последните седем минути "Байерн" довърши разгрома си.

"Северен Лондон е червен", написа бившият футболист на Арсенал Гнабри, за да подразчни големият враг Тотнъм.

В другия мач от групата Цървена звезда удари Олимпиакос с 3:1 в Белград, след като губешена почивката.