Байерн не остави шанс на Хофе - 4:0

С победата баварците останаха на върха в Бундеслигата

19:32 - 23 Октомври 2021
2062

Байерн Мюнхен продължава да ниже победа след победа в Бунделигата. Този път баварците разгромиха с 4:0 Хофенхайм в мач от 9-ия кръг на Бундеслигата. Головете на "Алианц Арена" бяха дело на Серж Гнабри, Роберт Левандовски, Ерик Максим Чупо-Мотинг и Кингсли Коман.

Домакините излязоха напред в резултата още в 8-ата минута. Тогава Серж Гнабри прати топката във вратата на гостите след подаване на Джамал Мусиала. При попадението на германският национал обаче бе в засада и голът му не бе зачетен.

Гнабри все пак простреля Оливер Бауман. В 16-ата минута Мусиала пусна пас на дясното крило към Гнабри. Той навлезе в наказателното поле с топка в крака и с удар с десния крак прати даде аванс на своя отбор.

Половин час след началото на мача Роберт Левандовски завърши бърза контраатака на домакините с гол. Серж Гнабри пусна пас от дълбочина към поляка и Томас Мюлер, които бяха останали срещу двама защитници в бяло. Атакуващите футболисти на Байерн комбинираха и след подаване на Мюлер, Левандовски стреля с десния крак от около 20 метра и прати топката в левия ъгъл на вратата на Хофе.

Така футболистите, водени в този мач от Дино Топмьолер, който замества болния от коронавирус Юлиан Нагелсман, се прибраха на почивката със солиден аванс.

След почивката домакините стигнаха до нови два гола във вратата на Хофенхайм. Те обаче дойдоха едва в последните 10 минути от срещата.

В 82-ата минута Байерн имаше ъглов удар, след който защитник в бяло опита да изчисти топката. Вместо това, той я прати в гърба на Дайо Упамекано. След този рикошет кълбото стигна до Ерик Максим Чупо-Мотинг и той от близка дистанция направи резултата класически.

Секунди по-късно гол на Корентен Толисо бе отменен заради засада на френския полузащитник.

Пет минути по-късно Кингсли Коман оформи крайния резултат 4:0. Упамекано изведе Коман сам на дясното крило. Бързоногият футболист влезе в наказателното поле и със силен удар порази вратата на Бауман.

С победата баварците останаха на върха в Бундеслигата, като до този момент те имат 22 точки от 9 мача.