Фалшива дузпа помогна на нашите за 1:1 срещу Черна гора

Актуални новини
21:01 - 22 Март 2019
1829

Със сериозна съдийска аванта България измъкна равенство 1:1 срещу Черна гора на старта на квалификациите на Евро 2020. Гостите поведоха в началото на второто полувреме с гол на Мугоша. Към края на мача нашите получиха фалшива дузпа от съдията Руди Бюке, която Тодор Неделев хладнокръвно реализира и донесе точката за българския отбор.

Командата на Петър Хубчев започна силно двубоя и натисна съперника в неговата половина, но действаше хаотично в атака. Нашите бяха близо до гола след удар на Божиков с глава, но пред голлинията противников защитник изби топката. Улисани в нападение, нашите изпуснаха Иванич сам срещу Михайлов, но вратарят изби в корнер. В хода на полувремето гостите убиха натиска на България и удържаха нулевото равенство до почивката.

Малко след старта на втората част Черна гора стигна го гол. Мугоша се измъкна от двама наши защитници с хубав фалцов удар от извън наказателното поле опъна мрежата зад Михайлов. Попадението обезвери българите и съперникът можеше да вкара втори гол, но ударът на Иванич мина на педя покрай дясната греда.

В последните минути "лъвовете" се хвърлиха отчаяно в атака. В 82-ата минута Станислав Костов бе спънат малко встрани от наказателното поле, но реферът Бюке шокиращо отсъди дузпа. Тодор Неделев се нагърби с изпълнението и вкара за 1:1. До края и двата тима имаха шанс да спечелят, но изпуснаха отлични положения за гол.

В продължението на мача 17-годишният талант на Черно море Мартин Минчев се измъкна на десния фланг стреля по диагонала, но топката профуча на сантиметри покрай дясната греда. В ответната атака пък можеше да останем капо, след като черногорски нападател излезе сам срещу Ники Михайлов, нашият вратар обаче предотврати гола и запази равенството.

България - Черна гора 1:1