България с епичен обрат срещу Германия

Лъвовете спряха черната си серия от загуби във волейболната Лига на нациите

10:00 - 24 Юни 2019
1974

Българските волейболни национали спряха черната серия от четири загуби в турнира Лигата на Нациите. В истински трилър, на който биха завидели и най-добрите режисьори, нашите момчета обърнаха от 0:2 до 3:2 европейския вицешампион Германия и записаха четвърти успех от 12 мача в надпреварата.

Бундестима поведе след 28:26 и 25:18, като вече се виждаше и краен победител. Но тогава "лъвовете" показаха класата си и водени от Цветан Соколов взеха следващите три гейма с 25:23, 25:19 и 15:10, за да се поздравят с успеха и да натрият германските носове.

Най-полезен в мача за пореден път беше Цветан Соколов, който наниза 21 точки, а по 11 добавиха Розалин Пенчев и Мартин Атанасов.

В последния уикенд от турнира "трикольорите" ще играят в Пловдив, а съперници ще им бъдат Сърбия, САЩ и Иран. Мачовете ще са от 28 до 30 юни.