Барса през иглени уши напред за Купата

Каталунците се измъчиха с продължения срещу третодивизионния Интерсити

06:37 - 05 Януари 2023
2008

Третодивизионният Интерсити се оказа доста костелив орех за Барселона в сблъсъка между двата тима от третия кръг за Купата на Краля.

Той оказа изключително сериозна съпротива на каталунците, които се нуждаеха от продължения, за да се промъкнат на 1/8-финал.

Двата тима сътвориха истинско зрелище със 7 гола, но накрая блаугранас все пак наложиха волята си и спечелиха с 4:3.

Барса на три пъти повеждаше чрез Роналд Араухо в 4-тата, Усман Дембеле в 67-ата и Рафиня в 77-ата минута, но и трите пъти домакините успяваха да изравнят чрез Ориол Солдевийя, който наниза хеттрик в 59-ата, 74-тата и 86-ата минута.

Така се стигна до продължения, където гостите все пак успяха да вкарат четвърти гол чрез Ансу Фати в 104-тата минута, който се оказа и победен.