Барса сложи четворка на Атлетик Билбао

Дембеле с хеттрик от асистенции

10:54 - 24 Октомври 2022
1782

Барселона продължава да радва феновете си с атакуващ футбол и зрелищни победи, които да се опитат да притъпят болката от загубата в Ел Класико преди два кръга.

Втората жертва на тима (след 3:0 с Виляреал през седмицата) стана Атлетик Билбао, който си тръгна с 4 гола при визитата си на "Камп Ноу".

Усман Дембеле изигра много силен мач и се отличи с гол и 3 асистенци. Французинът откри резултата в 12-ата минута, а шест минути по-късно подаде на Сержи Роберто за втория гол. Роберт Левандовски не пропусна да се разпише и каталунците имаха аванс от три попадения в 22-ата минута. Резервата Феран Торес вкара в 73-ата минута.

Двата отбора дадоха по две жертви в мача, след като за домакините се контузиха Гави и Сержи Роберто, а за гостите - Андер Ерера и Дани Гарсия.

С успеха Барса запази разликата с лидера Реал на 3 точки, а в сряда играчите на Шави ги чака решителен сблъсък с Байерн в Шампионската лига.