„Лудогорец" сгъна на 4 "Спартак" (Търнава) , взе първа победа в Конференциите

Отборът взе първа победа в Конференциите

У нас
22:10 - 21 Септември 2023
4172

Българският футболен доминатор в последните 12 години "Лудогорец" разгроми 4:0 словашкия "Спартак" (Търнава) игра на стадион "Хювефарма Арена" в Разград.

Мачът е първи от груповата фаза в клубния турнир за Лигата на конференциите, който е трети по сила в Европа, а победата на "зелените" бе първа за тях в този турнир.

След тотален, но безплоден натиск през първото полувреме домакините дръпнаха само за пет минути с два гола след почивката.

Иван Йорданов откри още в 46-ата минута с много красив гол, а може най-добрият за разградчани тази есен Якуб Пьотровски направи 2:0 в 51-ата.

Отново полякът с премерен удар по земя изненада вратаря на гостите Доминик Такач за 3:0.

Пьотровски бе близо до своя хеттрик в четвъртата минута на добавеното време с повторение на второто си попадение, но вратарят Гашпарик изби топката в краката на притичалия влязъл като резерва Мунир Шуиар, който с изключително техничен удар фиксира крайното 4:0.

В другия мач от група Н абсолютният фаворит "Фенербахче" надигра у дома с 3:1 датския "Нордшеланд", а бившият играч и капитан на "Лудогорец" Кирил Десподов вкара първия си гол за гръцкия ПАОК.
Крилото се разписа при трудната победа 3:2 при гостуването на гръцкия гранд на ХИК в Хелзинки в група G на същия турнир.

Ето избора за титулярни състави на двамата треньори Ивайло Петев и Михал Гашпарик.

"Лудогорец": Симон Слуга, Сон, Оливие Вердон, Ноа Сонко Сундберг, Аслак Фон Витри, Якуб Пьотровски, Иван Йорданов, Клод Гонсалвеш, Кайо Видал, Матиас Тисера, Бърнард Текпетей.

"Спартак": Доминик Такач, Себастиан Коша, Николас Горосито, Кристиан Кощърна, Мартин Микович, Адриан Желкович, Мартин Шулек, Филип Байнович, Ян Бернат, Михал Дуриш, Кевин Офори.