Бенфика с антирекорд

13:02 - 21 Септември 2023
1604

Бенфика започна участието си в Шампионска лига със загуба и антирекорд. Лисабонските „орли“ допуснаха домакинско поражение с 0:2 от РБ Залцбург. Португалците бяха фаворит в срещата, но още в ранните етапи на двубоя, игран на „Ещадио да Луж“, всичко се преобърна.

Бенфика стана първия отбор в историята на Шампионска лига, който има изгонен играч и две дузпи срещу себе си в първия четвърт час на мач от турнира.

В третата минута Карим Конате изпусна 11-метров наказателен удар за нарушение на вратаря Анатолий Трубин. В 13-ата минута централният защитник Антонио Силва получи директен червен картон, а в 15-ата минута Роко Шимич се разписа от бялата точка.

Интересно е, че това дори не е мачът, в който Залцбург изпълнява най-много дузпи за едно полувреме в турнира. На 14 септември 2021 година австрийците биха три пъти от 11-те метра при гостуването на Севиля, завършило при равенство 1:1.