Бензема спаси Реал Мадрид с късен гол срещу Атлетико

Футбол
20:17 - 07 Март 2021
2177

Мадридското дерби между „Атлетико“ и „Реал“ завърши при резултат 1:1 в мача от 26-ия кръг на Ла Лига на стадион "Уанда Метрополитано".

В 15-ата минута Луис Суарес изпрати топката във вратата на Тибо Куртоа след асистенция на Маркос Йоренте. В 88-ата минута Карим Бензема изравни за "лос бланкос" след комбинация с Каземиро.

"Дюшекчиите" на Диего Симеоне остават лидер в класирането с вече 59 точки. „Барселона“ е на втора позиция с 56, а "Реал" към момента е трети с 54. „Атлетико“ има мач по-малко от каталунците и градския си съперник, а борбата за титлата в испанското първенство става все по-интересна след този резултат, който определено удовлетворява най-много Лионел Меси и компания.

В „Барселона“ днес се провеждат избори, като до края на деня испанският гранд трябва да има нов президент. Трима са кандидатите за поста - Жоан Лапорта, Виктор Фонт и Тони Фрейша. Общо 87 749 члена ще изберат новия силен човек.