Берое с победа на "Лаута", Камбуров блести

Топ
21:29 - 05 Юли 2020
2486

Мартин Камбуров наказа "своя" "Локомотив" (Пловдив) с два гола, за да донесе победата на "Берое" с 2:0 на "Лаута" и да се приближи на 18 попадения от историческото постижение на Петър Жеков за най-много голове в българския елит.

4 дни, след като триумфираха с купата на България за втора поредна година и след сериозно отпразнуване на успеха играчите на "Локо" (Пловдив) загубиха битката със старозагорци.

А водеща роля имаше 39-годишният Камбуров, който играе последните си двубои за "Берое", преди да се премести в ЦСКА 1948 за новия сезон.

След нулево първо полувреме на "Лаута" втората част започна и завърши добре за гостите. Лукас Масуеро избута Карлос Охене на границата на наказателното поле, за което бе отсъдена дузпа. Камбуров реализира в 56-ата мин.

В 75-ата той заби втория си гол. Александър Цветков проби отдясно и центрира прострелно, а намиращият се на точното място Камбуров засече в мрежата - 2:0 за "Берое".

Това бе и гол №235 за Камбуров в българския елит. Рекордьорът за всички времена Петър Жеков е с 18 повече - 253.

На Камбуров остават още два мача с "Берое" - заключителните срещи за кампанията срещу "Славия" и ЦСКА.