Безумие: Младежи спряха в тунел "Железница" да си правят селфита

Камерите на Пътната агенция са засекли безразсъдно спиране на млади шофьори в тунел "Железница" и създаване на предпоставки за катастрофи.
Случаят отпреди близо месец се разиграва през нощта. Сериозен трафик по магистрала "Струма" и в тунел "Железница" по това време няма, но камерите на Пътната агенция заснемат рисковите действия на младежите, блокирали двете ленти на тунела за около 10 минути.
"Изключително безразсъдна постъпка, опасна, криеща в себе си много голяма опасност да се случи ПТП вътре в тунела. При влизане в самия тунел, дори и автомобилът ви да аварира, вие трябва по най-безопасния начин да освободите двете ленти. Вие представяте ли си в момента, в който тази кола спира, за да се снима, това момиче и обикаля най-спокойно, ако вътре бяха влезли два 40-тонни камиона, те как ще спрат, какво щеше да се случи след това", заяви Георги Бързаков, пътен експерт към Асоциацията на квалифицирани автомобилисти в България.
"Те не мислят изобщо за последствията, това вече е доста честа практика на моите връстници, това е един вид предпоставка за ПТП, не застрашават само техния живот, но и на всички останали хора на пътя", коментира за БНТ Константин Петров, шофьор.
От АПИ веднага подали сигнал до МВР. Нарушителите са установени и глобени. По закон санкцията в подобни случаи е от 20 до 150 лева.