Безумие: Съседи пребиха до смърт известен добрички фотограф заради забележка

Динко Георгиев е държан в медикаментозна кома няколко дни, но на 17 август е починал

Общество
17:15 - 19 Август 2025
4772
Безумие: Съседи пребиха до смърт известен добрички фотограф заради забележка

Известен добрички фотограф и фоторепортер издъхна в болница, след като съседи го нападнаха и пребиха пред дома му в Генерал Тошево заради направена забележка за силен шум. 

Пред местната медия "Пронюз" синът на 67-годишния Динко Георгиев разказва, че скандалът избухнал на 13 август около 22 часа, когато съпругата на фотографа излязла на двора, за да помоли съседите да спрат да нарушават спокойствието им. Жената получила само словесни нападки.

Малко по-късно в двора излезли Динко Георгиев и синът му Ивайло, за да потърсят обяснение за грубия тон. Към тях обаче се насочила група от 7-8 души, която започнала да проявява физическа и вербална агресия. Спорът приключил, когато фоторепортерът бил ударен и повален на земята.

Динко Георгиев е транспортиран в тежко състояние в болницата в Добрич. По информация на БТА в лечебното заведение той е държан в медикаментозна кома няколко дни, но на 17 август е починал.

За случая не е съобщено в нито един от бюлетините на Областната дирекция на МВР в Добрич в периода от 13 до 17 август. От Районната прокуратура също не информират за станалото в Генерал Тошево.

От съобщение на страницата на Районния съд в Генерал Тошево във Facebook от 19 август става ясно, че вече има обвиняем за смъртта на фоторепортера, като съдът е разгледал искането на Районната прокуратура в Добрич за вземане на мярка за неотклонение на мъжа.

Същият е обвинен първоначално за причиняване на средна телесна повреда, изразяваща се във временно опасно за живота разстройство на здравето на Динко Георгиев, пишат още от съда.

В хода на разследването е установено, че пострадалият е починал, поради което предстои преквалификация на обвинението - по-тежко наказуемо престъпление с висока степен на обществена опасност.