Бил Гейтс вечерял за 9000 долара с приятели в Бодрум
В курорта се намират едни от най-скъпите ресторанти в цяла Турция
Новини
15:22 - 29 Юли 2021
2652

Основателят на "Майкрософт" и един от най-богатите хора в света Бил Гейтс е вечерял с приятели в известния турски курорт Бодрум за 9 340 долара, съобщи вестник "Дейли Сабах", цитиран от БТА.
По данни и на други местни медии Гейтс е пристигнал в Бодрум преди няколко дни. Той е кацнал с частен самолет на летището Миляс-Бодрум, откъдето с хеликоптер е стигнал до луксозната си яхта Leander.
Гейтс е пътувал в нея заедно с шестима приятели. Компанията решила да вечеря в един от най-луксозните ресторанти в Бодрум. Сметката на компанията била 80 000 турски лири (9340 долара).
В Бодрум се намират едни от най-скъпите ресторанти в цяла Турция. Популярният лахмаджун (нещо като тънка пица с кайма) в някои от тях струва към 100 турски лири (над 19 лева).