Битката за Купата: ЦСКА-София срещу Локомотив (НА ЖИВО)

Актуални новини
20:28 - 01 Юли 2020
2408

ЦСКА-София и Локомотив (Пловдив) играят при 0:0 във финала за Купата на България. В 11-те на червените се завръщат Евандро, Валентин Антов, Кристиян Малинов и Греъм Кери, които пропуснаха последния шампионатен двубой срещу Славия, пише „Спортал”.

Двата отбора влязоха агресивно в срещата и в началото битката е за всяка педя терен.

Първата по-опасна ситуация дойде в 17-ата минута. Тиаго изведе Евандро сам срещу вратаря, но леко под ъгъл. Бразилецът обаче вместо с левия, опита да вкара с десния крак, но ударът му не се получи и Луков без проблем улови.

В 35-ата минута Аралица поиска дузпа, претендирайки, че Антов го е съборил в наказателното поле, но реферът Георги Кабаков остана безмълвен. В ответната атака Соу намери Тиаго, португалецът шутира от средна дистанция, но слабо и в аут.

Три минути по-късно Салинас стреля от 23 метра, но твърде неточно.

В 43-ата минута червените успяха да затруднят по-сериозно Локомотив. Занев засече с глава центриране от корнер, топката рикошира в гърба на Соу и затрудни Луков, но в крайна сметка вратарят на смърфовете плонжира и изби.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:0

ЦСКА-СОФИЯ: 13. Бусато, 19. Турицов, 26. Антов, 11. Занев, 18. Мазику, 6. Пинто, 15. Малинов, 8. Кери, 20. Тиаго, 10. Евандро, 22. Соу

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 71. Луков, 20. Петрович, 25. Масоеро, 61. Алмейда, 34. Витанов, 10. Умарбаев, 50. Томашевич, 9. Карагарен, 16. Салинас, 14. Илиев, 77. Аралица