Борисов се извини на журналистката, която го извади от обувките
Действително повиших тон, но от казаното не се отричам, отсече лидерът на ГЕРБ

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов публично се извини на журналистката Петя Владимирова, след като вчера влезе в остър спор с нея.
"Петя Владимирова тук ли е? Да й се извиня, действително повиших тон", поде Борисов и продължи: "Знаят, че като има несправедливост реагирам така. Извинявам се за тона. Не за казаното!"
Повод за напрежението стана въпрос на Петя Владимирова от "Дневник" защо прокуратурата повдига обвинения, а службите за сигурност обичайно преследват само районни активисти на „Продължаваме промяната“.
Борисов реагира остро. "Като ги изведат Кирил Петков и Асен Василев с пранги от вкъщи пред децата им, тогава ще ми говорите за служби. Знаеш ли колко народ от ГЕРБ биха и колко наши кметове и съветници прибираха по килиите? А ти адвокатка ли си на ПП?“, попита той.
"Подкрепяхме сглобката, защото нямаше друг вариант. Четирите години безвремие доведоха до всичко това, че сега с огромни трудности да успяваме да се справяме", каза след поднесеното половинчато извинение Борисов и продължи: "Приморско е най-чистият плаж в Европа. Сложете Поморие и от мене - то е на второ място. Това са години работа, за да се получи този резултат и така българите да се връщат на своето море. Така тези стотици милиони евро, които изтичат в Гърция, ще останат в България."