Борусия сгъна Милан

Дортмундци си осигуриха осминафинал след 3:1 на "Джузепе Меаца"

11:37 - 29 Ноември 2023
1569

Милан загуби с 1:3 от гостуващия Борусия Дортмунд, с което сведе шансовете си за осминафинал в Шампионска лига до абсолютен минимум.

От друга страна, „жълто-черните“ със сигурност ще играят на елиминациите в най-комерсиалния евротурнир, събирайки 10 точки. Втори в тази група F е ПСЖ със 7, а Нюкасъл и Милан са с по 5 пункта.

Оливие Жиру изпусна дузпа в шестата минута, а четири по-късно такава реализира Марко Ройс. Към края на първата част Саму Чуквуезе изравни за „росонерите“, давайки им сериозен тонус в последвалите минути около почивката.

След почти един астрономически час игра Борусия поведе с гол на Джейми Байно-Гитенс, а десет минути по-късно Карим Адейеми сложи точка на спора.

В последния кръг германският тим приема френския първенец ПСЖ, а италианският колос гостува на Нюкасъл.