Бостън Селтикс се върна към победите след успех при визитата си на Бруклин Нетс

Фаворитите взеха своето в останалите мачове от НБА, играни тази нощ

09:12 - 25 Февруари 2022
1050

След изненадващото поражение срещу Детройт Пистънс преди паузата за Мача на звездите, Бостън Селтикс се върна на победния път, надделявайки над Бруклин Нетс като гост със 129:106 в мач от редовния сезон в НБА.

В „Barclays Center“ в Ню Йорк гостите взеха солиден аванс още до полувремето (67:52 точки). През третата и четвъртата четвърт нещата на паркета не се промениха и хората на Стив Наш, които бяха без звездите си Кевин Дюрант и Кайри Ървинг, увеличиха пасива си, което доведе и до неприятния резултат пред собствената им публика.

Най-резултатен за успеха на „детелините“ бе Джейсън Тейтъм. Той вкара 30 точки и добави 7 борби и 4 асистенции за 35 минути на паркета. Други двама играчи на Бостън – Ал Хорфорд и Робърт Уилямс, се отличиха с дабъл-дабъл, като първият се отчете с 11 точки, 13 борби и 2 асистенции, а Уилямс завърши срещата с актив от 12 точки, 11 борби и 2 асистенции. За загубилите новото попълнение Сет Къри вкара 22 точки, към които прибави 7 борби и 1 асистенция за 31 минути в игра, но те бяха крайно недостатъчни за Бруклин дори да се доближи до Селтикс.

С успеха ротацията на Айм Удока продължава да е на 6-о място във временното класиране в Източната конференция с актив от 35 победи и 26 загуби. Що се отнася до Бруклин, „мрежите“ са с баланс 31 успеха на 29 поражения и са на 8-о място на Изток, което поставя под съмнения участието им на плейофите в НБА.