Ботев (Пловдив) удари лошо ЦСКА

Футбол
18:14 - 20 Март 2022
2583

Ботев (Пловдив) победи безапелационно с 2:0 ЦСКА София в мач от 24-я кръг на футболното ни първенство.

Така "червените" нямат отбелязан гол и победа вече трети пореден мач и изостават на девет точки след лидера Лудогорец.

Ботев Пловдив е трети на шест точки след ЦСКА.

Ключовият момент в мача се оказа в 18-ата минута, когато капитанът на ЦСКА и основен стълб в защитата Юрген Матай се контузи и бе сменен от младия Християн Петров.

Тази рокада обърка играта в защита на "червените" и Ботев се възползва от ситуацията.

Домакините поведоха в 24-ата минута, когато Самуел Супрайен се възползва от лошо подреждане в защитата на ЦСКА и с глава засече топката в мрежата след центриране от корнер.

Шест минути по-късно ново неразбирателство в отбраната на ЦСКА София между Християн Петров и Брадли Мазику позволи на Тодор Неделев да прати топката в мрежата за втори път с прецизен шут от далечна дистанция.

ЦСКА София можеше бързо да се върне в мача, но Яник Вилдсхут не успя да отбележи от чиста ситуация, като Виктор Генев успя с тяло да избие топката в ъглов удар.

"Червените" започнаха активно втората част, но Жорди Кайседо пропусна от добра позиция, а Маурисио Гарсес също не успя да намери рамката на вратата след центриране от корнер.

До края Ботев умело се бранеше и не позволи на "червените" да стигнат до попадение.