Гостите с 10 души повече от половин час, Тодор Неделев изпусна дузпа

У нас
19:37 - 15 Март 2019
2269

Ботев Пд изпусна да бие Ботев Враца в напечен мач от Първа лига. Двубоят на стадиона в Коматево завърши 1:1, след като двата тима си размениха по един гол в рамките три минути през първото полувреме.

Гостите поведоха с попадение на Мартин Кавдански в 19-ата минута, който засече с глава центриране от фаул на Симеон Мечев. Само две по-късно обаче Васил Шопов изравни след пас на Антонио Вутов.

Врачани удържаха равния повече от половин час в намален състав. В 55-ата минута Мариян Иванов от Враца получи втори жълт картон за игра с ръка в своето наказателното поле и бе изгонен от рефера Драгомир Драганов.

При последвалата дузпа зад топката застана капитанът на Ботев Пд Тодор Неделев, ударът му обаче бе спасен от вратаря на врачани Красимир Костов.

Въпреки че бяха с човек по-малко, в края на мача гостите опитаха да стигнат до победата, но стражът Ботев Пд Даниел Кайзер също имаше добри намеси и в крайна сметка равенството се запази.

Ботев Пловдив – Ботев Враца 1:1

0:1 Кавдански 19’

1:1 В. Шопов 21’

Ботев Пд: 22. Кайзер, 3. Пиргов, 5. Кр. Димитров, 66. Еберт (24. Марин 46’), 81. Зехиров, 8. Неделев, Добрев (28. Филипов 64’), В. Шопов, Р. Терзиев, Вутов, Доре
Треньор: Николай Киров

Ботев Вр: 33. Кр. Костов, 3. Кавдански, 11. Васев, 26. Иванов, 37, Керчев, 7. Вълчев, 8. Огнянов, 23. Мечев, 9. Генов, 71. Стоев (19. Михайлов 46’), 30. Домовичийски (6. Д. Гаджев 66’)
Треньор: Сашо Ангелов

Жълти картони: Еберт, Зехиров (Ботев Пд); Иванов, Мечев, Генов (Ботев Вр)