Сините решиха нещата още през първата част, когато поведоха с 2:0

Топ
21:55 - 28 Септември 2019
4169

Левски постигна рутинна победа с 3:1 над гостуващия Ботев (Враца) в срещата от 11-ия кръг на елита в България.

Холмар Ейолфсон беше точен с глава 11-ата минута. Попадението дойде след удар с глава на исландеца, който засече центриране от корнер на Нашименто. Голът е негов четвърти за клуба и първи от 11 месеца, като за последно се бе разписвал на 26 октомври 2018 година на "Герена" срещу Верея (7:0).

Найджъл Робърта удвои в 27-ата минута. Той беше изведен от Паулиньо и технично прехвърли Костов с левия крак. Това бе шести гол за тарана в дебютния му сезон в България.

Буквално в последните секунди на първата част Иванов беше изритан от Михайлов, който имаше вече жълт картон, но Волен Чинков не изгони халфа, въпреки желанието на домакините.

Даниел Генов вкара в 61-ата минута, след като матира Миятович със страхотен диагонален изстрел от 18 метра. Той получи подаване от младия Янков, който се разходи между защитата на столичани.

Валери Божинов влезе на терена в 78-ата минута и врачани започнаха да играят с трима чисти нападатели.

Паулиньо оформи крайния резултат в 87-ата минута.