БРАВО! Гришо победи кошмара си Вавринка

Българинът надделя в 2 сета над швейцареца, класира се на полуфиналите в Акапулко

07:02 - 28 Февруари 2020
2686

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира в Акапулко, след като записа бляскава победа с 2:0 сета (6:4, 6:4) над Стан Вавринка. Така Гришо сложи край на негативната си серия от 5 поредни поражения срещу швейцареца. Това беше 12-и мач между двамата, а Григор нямаше победа от 2016 г.

Гришо взе първия сет, след като направи пробив при 3:3 гейма и спечели два поредни за 5:3. Вавринка върна един гейм, но накрая Димитров спечели сета с 6:4.

Във втория сет Гришо бе още по-категоричен и поведе с 4:2. В последвалото подаване на швейцареца Димитров имаше три възможности за пробив, тъй като водеше с 40:0, но позволи на съперника да изравни и да спечели своя сервис-гейм.

Хасковлията след това спечели подаването си и поведе с 5:3. Вавринка намали изоставането си при своя сервис, но Григор приключи сета с 6:4, постигайки престижна победа над кошмара си Вавринка.На полуфиналите в Акапулко Григор Димитров ще се изправи срещу победителя от мача между Рафаел Надал (Испания) и Сун-Ву Квон (Южна Корея).