Чехия без проблем по пътя към Германия

07:16 - 21 Ноември 2023
2607

Чехия се класира за Евро 2024 след категорична победа с 3:0 над Молдова в мач от Група Е на турнира. По този начин чехите събраха 15 точки и завършват на второ място в тази група, докато молдовците завършват на 4-а позиция с 10 точки.

На Andruv Stadion чехите поведоха в резултата още в 14-ата минута, когато Давид Дудера започна контраатака след пас на Томас Чори и я завърши с удар отблизо, с който преодоля вратаря на гостите – 1:0 за Чехия.

Десет минути след началото на втората част Молдова остана с човек по-малко на терена, след като Владислав Бабогло бе изгонен заради втори жълт картон.

Така Чехия стигна до още два гола, с които си гарантира класирането на Европейското в Германия.

В 72-ата минута Васил Кушей центрира в наказателното поле, където Томас Чори с глава порази вратата на Молдова.

Крайният резултат бе оформен от Томаш Соучек, който се разписа в 90-ата минута, когато стреля и след рикошет топката влетя в мрежата на Дориан Райлян.