Челен удар с ТИР: Жестока катастрофа отне живота на трима , остави дете сираче

Четиричленното семейство се е движело по Околовръстното шосе на Пловдив

Общество
08:00 - 25 Ноември 2025
3499
Челен удар с ТИР: Жестока катастрофа отне живота на трима, остави дете сираче

Тежка катастрофа с три жертви и тежко пострадало дете е станала снощи на кръстовището между околовръстния път и улица „Захаридово“ край Пловдив. От полицията разпространиха подробност за инцидента.

Сигналът е подаден на телефон 112 около 22:10 ч., а първите екипи на полиция и спешна помощ са пристигнали на място минути по-късно.

По предварителна информация товарен автомобил МАН, управляван от 24-годишен мъж, е навлязъл в насрещната лента и се е ударил челно в лек автомобил „Фолксваген“. Ударът е бил изключително силен и не е оставил шанс на трима от пътниците в колата. На място са загинали 43-годишната шофьорка, мъж на 42 години и 15-годишно дете, уточняват от полицията.

В автомобила е пътувало и 7-годишно дете, което е било в обезопасително столче. То е транспортирано по спешност в болница с опасност за живота. Лекарите продължават да се борят за стабилизацията му.

Местопроизшествието е отцепено непосредствено след сигнала, извършен е оглед, а работата по случая продължава. Водачът на камиона е задържан за срок до 24 часа. Пробите му за алкохол и наркотични вещества са отрицателни.

Причините за фаталния сблъсък се изясняват, а досъдебното производство е поето от Окръжна прокуратура – Пловдив. Разследващите ще анализират всички обстоятелства около трагедията, включително скоростта на движение, техническото състояние на двата автомобила и видимостта по време на инцидента.