Челси оцеля при дузпите срещу Саутхемптън, Арсенал с рутинна победа над Лийдс

Двата лондонски тима продължават на 1/4-финалите за Купата на Лигата в Англия

08:10 - 27 Октомври 2021
1419

Челси се класира за четвъртфиналите на Карабао къп след инфарктен двубой със Саутхемптън, който бе решен с дузпи.

На „Стамфорд Бридж“ двата тима направиха ного интересен мач, в редовното време на който завършиха при резултат 1:1 и така се стигна до дузпите.

Там възпитаниците на Томас Тухел се възползваха от пропуски на двама от играчите на „светците“ и спечелиха с 4:3.

Арсенал се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Лигата, след като победи трудно Лийдс с 2:0. И двете попадения за "топчиите" паднаха през втората част на срещата, като бяха дело на Калъм Чеймбърс и Еди Нкетиа.

В другия мач от Карабао къп, който се игра по същото време, Съндърланд победи Куинс Парк Рейнджърс с 3:1 след изпълнение на дузпи, като в редовното време срещата завърши 0:0.