Чудо в Аляска: Военен хеликоптер се разби по време на мисия, екипажът оцеля
Инцидентът е станал в слабонаселен район край град Ситка
Хеликоптер на Бреговата охрана на САЩ катастрофира по време на тренировъчна мисия в североизточната част на щата Аляска, но за щастие всички четирима души на борда са оцелели, предава bTV.
Инцидентът е станал в слабонаселен район край град Ситка, в близост до Харбър Маунтин.
Машината от типа MH-60 „Джейхок“ е изпълнявала рутинна тренировъчна задача, когато по неизяснени към момента причини се е разбила на няколко километра от населеното място.
Спасителни екипи са достигнали до мястото на катастрофата около час след инцидента. Всички членове на екипажа са били евакуирани и транспортирани до медицинския център „Еджкъмб“ за преглед и лечение.
По първоначална информация пострадалите са получили само леки травми.
„Изпитахме огромно облекчение, че хората от нашия екипаж оцеляха и са само с леки наранявания“, заяви контраадмирал Боб Литъл, командир на Арктическото подразделение на Бреговата охрана на САЩ.
Причините се изясняват
Причините за катастрофата все още се изясняват. Започнало е официално разследване, което трябва да установи какво е довело до падането на хеликоптера по време на тренировъчния полет.
Инцидентът предизвика сериозен интерес, тъй като MH-60 „Джейхок“ е една от основните машини, използвани от американската Брегова охрана при спасителни операции, патрулиране и мисии в тежки климатични условия, характерни за Аляска.
Въпреки тежката катастрофа, фактът, че целият екипаж е оцелял, вече се определя като истинско чудо.