Циципас и Давидович Фокина на 1/4-финал в Монте Карло

Двамата преодоляха своите противници и ще се изправят един срещу друг

15:06 - 15 Април 2021
2028

Гръкът Стефанос Циципас и испанецът Алехандро Давидович Фокина са първите четвъртфиналисти на турнира на клей от сериите "Мастърс 1000" в Монте Карло с награден фонд от 2,460 милиона евро.

Поставеният под номер 4 в схемата Циципас победи с 6:3, 6:4 чилиеца Кристиан Гарин за час и 42 минути. Циципас стигна неочаквано лесно до успеха срещу 18-ия в схемата чилиец, който се слави с добрата си игра на червена настилка.

Циципас спечели над 70 процента от разиграванията си и на първи, и на втори сервис и даде само една точка за пробив на съперника си за целия мач.

Гръкът осъществи първия си пробив в срещата в осмия гейм на първия сет. Той стартира с брейк и във втория, но Гарин успя да изравни за 4:4. Последва обаче нов пробив за Циципас за 5:4 и веднага след това фаворитът затвори срещата.

В четвъртфиналите Циципас ще играе с Давидович Фокина, който отстрани Люка Пиуй след 6:2, 7:6(2).

21-годишният Фокина взе пет последователни гейма в първия сет, за да го спечели с 6:2. Той проби рано и във втория сет, но Пуий изравни за 3:3 и се стигна до тайбрек. В него младият испанец реализира пет последователни точки, поведе с6:1 и затвори мача със 7:2 след час и 46 минути.