Циципас и Медведев един срещу друг в Рим

Двамата ще определят единия финалист в италианската столица

11:18 - 19 Май 2023
1693

Стефанос Циципас ще се изправи срещу Даниил Медведев в единия полуфинал на Мастърс 1000 тенис турнира в Рим.

Това стана факт, след като снощи петият поставен грък Циципас се наложи с 6:3, 6:4 над №15 Борна Чорич от Хърватия след 96 минути игра.

В първата част Стефанос проби за 5:3, в следващия гейм спаси две точки за рибрейки после реализира с отличен сервис първия си сетбол.

Циципас проби за 2:1 в следващата част, но Чорич отказа да се предаде и върна брейка при 4:4. Това не притесни съперника му и той веднага отново проби и после затвори мача.

Преди това руснакът Медведев победи лесно квалификанта от Германия Яник Ханфман с 6:2, 6:2.

„Той играе добре, аз също. Чувствам се добре на корта, без значение дали играя в нощната сесия, или в дневната. Надявам се да дам всичко от себе си срещу него, защото Даниил играе по-добре от предишните години“, заяви Циципас в интервюто на корта, цитиран от сайта на АТР.

Медведев води със 7-4 победи в директните двубои, но гръцкият тенисист е спечелил три от последните им четири двубоя.

В другия полуфинал в събота ще има скандинавско дерби, в което ще се срещнат Каспер Рууд иот Норвегия и датчанина Холгер Руне.