Топ
22:02 - 17 Септември 2020
4757

ЦСКА изрита БАТЕ Борисов от лига Европа, като елиминира беларуския гранд с 2:0.

Беларусите имаха уникален шанс да поведат, но вратарят на ЦСКА Густаво Бусато спаси дузпа в трети пореден мач. Този път той отрази удра на Неманя Милич. Дузпата бе дадена точно за нарушение на вратаря, който получи и жълт картон, радва се 24 часа.

В 44-ата минута Али Соу порещна великолепно избитата от вратаря топка след удар на Георги Йомов и я заби в мрежата за 1:0. Така завърши и първото полувреме.

Гостите тръгнаха напред през втората част. В 67-ата Максим Скавиш отцепи сериозен удар от дистанция, Бусато спаси и топката срещна гредата.

В добавеното време и вратарят Щербицки тръгна да атакува. При първото си включване той фаулира Бусато, а при второто защитата изби топката, която бе догонена от Греъм Кери, който вкара на празна врата.

На празния стадион "Българска армия" ясно се чуват скандиранията на агитката на "червените", която се е събрала на естрадата в Борисовата градина.

Следващият четвъртък ЦСКА приема "Торшавн" от Фарьорските острови в третия предварителен кръг и има шансове за плейофите за групите.

ЦСКА: Бусато; Гълъбов, Антов, Матей, Мазику; Юга, Жеферсон; Енрике (78-Кери), Санкаре (68-Тиаго), Йомов (72-Кейта); Соу.

БАТЕ Борисов: Щербицки; А. Филипович, Я. Филипович, Филипенко, Настич; Бага (77-Мукам), Яблонски (69-Володко), Вилумсон; Милич (80-Дубаич), Скавиш, Нехайчик.

Съдия: Орацио Фреснич (Румъния)

Жълти картони: Бусато; Яблонски, А. Филипович, Дубаич