ЦСКА не успя да превземе вратата на Астана

Армейците завършиха 0:0 с бившия отбор на Станимир Стоилов

17:00 - 27 Януари 2023
2446

ЦСКА запази за пръв път суха мрежа по време на зимната си подготовка в контролата си срещу казахстанския шампион Астана. Двубоят между армейците и бившия тим на Станимир Стоилов завърши при резултат 0:0 на "Fanatic Tour Belek Sport Center" в турския курорт Белек. Гредите спасиха на два пъти ЦСКА през първото полувреме, а през второто чистите положения пред някоя от двете врати липсваха.

Начолото на срещата бе забавено, тъй като бе намера дупка в мрежата на една от вратите на "Fanatic Tour Belek Sport Center". Проблемът обаче бе бързо отстранен от старши съдията на двубоя.

Тибо Вион отправи първия точен изстрел в срещата от границата на наказателното поле, но Александър Заруцкий се намеси рутинно в 7-ата минута.

Станислав Басманов напредна с топката в крака и успя да премине през Жеферсон чрез дрибъл, след което шутира в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Густаво Бусато. Ударът обаче срещна десния страничен стълб в 13-ата минута. Малко след това Микхаил Габишев отправи удар с глава след центриране от корнер, но прати топката опасно над вратата.

Двубоят е двуостър е единоборствата в средата на терена преобладават за сметка на чистите положения пред някоя от двете врати, които липсват.

Абат Аймбетов беше изведен очи в очи срещу Бусато между двама защитници на "червените" в 30-ата минута и отправи удар, който стражът спаси. Секунди по-късно удар от около 30 метра на Куат срещна напречната греда, която за втори път спасява ЦСКА.

Марин Томасов напредна по дясното крило на бърза котраатака за Астана в 35-ата минута, нападателят на казахстанския тим навлезе в наказателното поле, но Густаво Бусато успя да скъси ъгъла и отрази. Топката излезе, а Астана получи правото да изпълни корнер, от който топката бе центрирана остро в наказателното поле на ЦСКА, но на Бусато не му се наложи да се намесва при тази ситуация.

Така двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство, след като гредата спаси на два пъти "армейците".

Аслан Дарабайев шутира от чиста позиция в наказателното поле на ЦСКА в 49-ата минута, но не успя да намери очертанията на вратата. Няколко минути по-късно Тибо Вион опита удар от далечна дистанция, която бе отразен от Заруцкий.

Густаво Бусато изстреля топката силно напред от собственото си поле в 58-ата минута на срещата, тя прехвърли стража на Астана, но не успя да намери очертанията на вратата. Така бразилецът за малко да отбележи първия гол в срещата. Секунди по-късно Лазар Туфегджич шутира, а Заруцкий отрази.

Станислав Басманов излезе очи в очи срещу Бусато в 61-ата минута, но вратарят на ЦСКА не позволи да бъде прехвърлен и спаси с една ръка удара на крилото на Астана.

Старши треньорът на ЦСКА Саша Илич смени всички свои полеви футболисти в 62-ата минута, като на терена остана само Густаво Бусато.

До края на срещата чистите положения пред двете врати не изобилстваха, а вятарът в Белек попречи на качеството на двубоя.

Състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато - 6. Християн Петров, 2. Юрген Матей, 21. Амос Юга, 5. Брадли Де Нойер, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион, 7. Джонатан Линдсет, 11. Лазар Туфегджич, 27. Маурисио Гарсез, 9. Дюкенс Назон

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 12. Илия Шаламанов - 4. Менно Кох, 8. Станислав Шопов, 13. Галин Минков, 14. Тобиас Хайнц, 20. Радослав Живков, 22. Енес Махмутович, 24. Павел Жабов, 26. Марселино Кареасо