ЦСКА се издъни в Русе

„Червените” стигнаха само до 1:1 срещу Дунав, Евандро спаси столичани

19:58 - 25 Август 2019
4397

ЦСКА стигна само до равенство 1:1 при гостуването си на Дунав в Русе. Двубоят се игра при адска жега – около 35 градуса, а домакините съумяха да откраднат точка от „армейците” с бойка игра.

За ЦСКА отново не игра капитанът Бодуров, нито пък Рубен Пинто, които бяха разжалвани от треньора Люпко Петрович. Липсата им, както и продажбата на Фабрини, карат много фенове на ЦСКА да са скептични, че този сезон „армейците” ще нарушат хегемонията на Лудогорец.

ЦСКА владееше инициативата през цялото първо полувреме, но отново демонстрира яловост пред гола. Али Соу на два пъти пропусна отлични възможности в първите 25 минути на мача, преди това Тиаго и Евандро стреляха опасно.

При първата си опасна атака на Дунав Русе, направена такава заради фрапантни грешки на Тиаго и Албентоса, русенци поведоха. Първият позволи на Стефан Христов да му отнеме елементарно топката пред границата на наказателното поле. След това и испанският бранител на червените не се намеси добре, позволявайки на нападателят на Дунав да го преодолее и да излезе очи в очи срещу Черниаускас, а след това и хладнокръвно да отбележи под плонжа му – 1:0 за Дунав.
През второто полувреме ЦСКА се активизира и подложи на сиен натиск домакините. В 68-ата минута Евандро съумя да изравни, след като получи пас от Кристиян Малинов в наказателното поле и веднага стреля – 1:1!

Минути по-късно Али Сау и Малинов в една атака на три пъти пропуснаха да изведат ЦСКА напред след бъркотия в наказателното поле на Дунав. В тази ситуация през 72 минута Евандро се откъсна отдясно и подаде остро на Соу, който стреля в тялото на вратаря Макевджиев. Последвалите две добавки на Малинов от 8-9 метра не минаха – първия удар срещна тялото на играч на Дунав, а втория профуча на сантиметри от лявата греда.

ДУНАВ - ЦСКА-СОФИЯ 1:1

1:0 Стефан Христов 41
1:1 Евандро 68

ДУНАВ: Макенджиев, Исаевски (80 - Ковачев) , Николов,  Милчев, Колев, Инкоом, Селеменев (66- Димов), Самир Аясс (73 – Лазаров), Щерев, Христов, Ахмедов. Треньор: Людмил Киров

ЦСКА: Черниаускас, Турицов, Албентоса, Занев, Жеферсон (84- Мазико), Бикел, Малинов, Уот (70- Кери), Тиаго, Евандро, Соу. Треньор: Люпко Петрович