ЦСКА се развихри в последната си контрола (ВИДЕО)

Въпреки че отбелязаха три попадения, армейците не спечелиха срещу Шахтьор Караганда

18:03 - 30 Януари 2023
1649

ЦСКА вкара три гола, но стигна само до равенство 3:3 срещу Шахтьор Караганда в последната си контрола от подготовката в Турция. Головете за „червените“ бяха реализирани от Дюкенс Назон от дузпа, Джонатан Линдсет и Дауда Бамба.

Българският отбор стигна до изравнителното попадение в последната минута на проверката. Амос Юга си отбеляза автогол за 2:3, а преди това Тибо Вион бе изгонен за втори жълт картон, но Саша Илич пусна Бамба на негово място.

В предишните две контроли ЦСКА завърши 0:0 срещу Македония Гьорче Петров и Астана.

Срещу Шахтьор Караганда, ЦСКА игра слабо през първото полувреме и много по-агресивно и опасно в атака през вторите 45 минути.

Густаво Бусато се наложи да се намесва решаващо още в 5-ата минута. Туткишев центрира от корнер в наказателното поле на ЦСКА, където Букорац стреля с глава, но бразилският вратар се намеси и спаси.

Тибо Вион получи жълт картон в 32-ата минута за реплика към съдията.

Шахтьор поведе с 1:0 в 37-ата минута, когато Флюк измъкна топката от Жеферсон и я подаде към Максим Галкин, който с удар от дъгата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Густаво Бусато.

Чогадзе стреля от фал в 43-ата минута, но право в ръцете на Бусато.

Седем минути по-късно Брадли де Нойер сбърка с една върната топка назад и тя попадна на крака на Букорац, който обаче си поведе дълго топката в опита си да финтира Густаво Бусато и излезе в аут.

ЦСКА създаде първата си по-опасна ситуация в мача в 57-ата минута. Джонатан Линдсет пусна много добър извеждащ пас към Дюкенс Назон, който излезе сам срещу Игор Цуприков и стреля, но вратарят плонжира и успя да спаси.

ЦСКА организира добра атака в 60-ата минута, след която се стигна до дузпа в полза на "червените". Брадли де Нойер проби от левия фланг, след което подаде към Дюкенс Назон, а той продължи към Маурисио Гарсез. Бразилецът подаде към Тибо Вион, който стреля, но Цуприков спаси, а при удара французинът бе фаулиран в наказателното поле на Шахтьор и съдията посочи бялата точка.

Дюкенс Назон реализира наказателния удар в 62-ата минута, правейки резултата 1:1.

Пред Дюкенс Назон се откри не лоша възможност в 65-ата минута, но ударът му бе разочароващ, в аут.

ЦСКА направи много сериозен пропуск в 70-ата минута, когато Тобиас Хайнц получи топката в наказателното поле на Шахтьор, финтира защитник и излезе сам срещу Цуприков, но вратарят на казахстанския отбор успя да спаси удара му.

Минута по-късно Амос Юга подаде към Брадли де Нойер, който центрира в наказателното поле на Шахтьор, където Дюкенс Назон бе изпуснат и стреля отблизо, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на Цуприков.

Само няколко секунди по-късно ЦСКА осъществи пълен обрат в двубоя, след като Джонатан Линдсет получи отличен пас, навлезе в наказателното поле на Шахтьор и с удар под плонжа на Цуприков вкара топката във вратата му.

Тибо Вион бе изгонен за втори жълт картон в мача в 74-ата минута. Французинът побърза да изпълни един пряк свободен удар в полза на "червените", но това се случи без разрешението на рефера. Заради това съдията реши да покаже втори жълт картон на Вион, а ЦСКА остана с човек по-малко на терена.

Жеферсон подаде от фал към Дюкенс Назон в 76-ата минута, който стреля, но неточно в аут.

Дауда Бамба влезе в игра, заменяйки изгонения Тибо Вион.

Шахтьор Караганда изравни резултата в 80-ата минута, когато Тобиас Хайнц бе преодолян, Микола Кавталюк навлезе в наказателното поле на ЦСКА, върна назад към Роман Муртазайев, който със силен удар вкара топката във вратата, на която не се намираше Густаво Бусато.

Три минути по-късно Муртазайев центрира от фал в наказателното поле на ЦСКА, където над всички се извиси Сапанов, но стреля неточно в аут.

Шахтьор Караганда поведе с 3:2 в 85-ата минута, когато Иван Свиридов получи добър пас по левия фланг, след което центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Амос Юга в опита да пресече подаването, засече топката в собствената си врата и си отбеляза автогол.

ЦСКА успя да изравни резултата в 90-ата минута, когато Тобиас Хайнц пресече едно подаване, след което пусна към Дауда Бамба в наказателното поле на Шахтьор, където финтира защитник и вкара топката във вратата на Цуприков за крайното 3:3.

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 2. Юрген Матей – К, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон, 5. Тибо Вион (76' - 30. Дауда Бамба), 14. Тобиас Хайнц, 7. Джонатан Линдсет, 27. Маурисио Гарсес (83' - 18. Илиан Антонов), 9. Дюкенс Назон

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 12. Илия Шаламанов, 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 8. Станислав Шопов, 13. Галин Минков, 17. Бисмарк Чарлс, 20. Радослав Живков, 24. Павел Жабов, 26. Марселино Кареасо, 28. Браян Морено