ЦСКА тресна първия гол на БАТЕ Борисов

Актуални новини
20:58 - 17 Септември 2020
2052

ЦСКА и БАТЕ Борисов стартираха битката си за място в третия предварителен кръг на Лига Европа.

Беларусите имаха уникален шанс да поведат, но вратарят на ЦСКА Густаво Бусато спаси дузпа в трети пореден мач. Този път той отрази удра на Неманя Милич. Дузпата бе дадена точно за нарушение на вратаря, който получи и жълт картон.

В 44-ата минута Али Соу порещна великолепно избитата от вратаря топка след удар на Георги Йомов и я заби в мрежата за 1:0. Така завърши и първото полувреме.

На празния стадион "Българска армия" ясно се чуват скандиранията на агитката на "червените", която се е събрала на естрадата в Борисовата градина, пише 24 часа.

ЦСКА: Бусато; Гълъбов, Антов, Матей, Мазику; Юга, Жеферсон; Енрике, Санкаре, Йомов; Соу. Резерви: Евтимов, Кери, Юрич, Белтраме, Кейта, Йорданов, Тиаго.

БАТЕ: Щербицки; А. Филипович, Я. Филипович, Филипенко, Настич; Бага, Яблонски, Вилумсон; Милич, Скавиш, Нехайчик. Резерви: Чичкан, Мякиш, Дубаиш, Копитович, Безсмертни, А. Володко, Мукам.

Съдия: Орацио Фреснич (Румъния)