Дани Митов оправда малоумниците от Хасково: Магдалена е убита преди сигнала в МВР!

Министърът замазва гафа с момичето, обещава осъдителна присъда

Политика
15:22 - 02 Май 2025
5646
Дани Митов оправда малоумниците от Хасково: Магдалена е убита преди сигнала в МВР!

"Появява се версия, че едва ли не, ако МВР е действало по-бързо, момичето е щяло да бъде намерено живо. Сигналът в МВР е подаден в 20 часа на 26 април, а Магдалена е била убита същата сутрин." Това каза вътрешният министър Даниел Митов в отчаян опит да оправдае служителите си от Хасково, които вчера за малко да бъдат линчувани от побеснели граждани.

"Служителите на МВР за 3 дни са събрали всички доказателства и са ги предали на прокуратурата. Те ще стигнат за осъдителна присъда", добави министърът. 

Поисках оставката на директора на ОД на МВР Хасково Иван Расоков не защото не са свършили работа, а защото той изказа версия, която бе непремерена. Той е отстранен заради неправилна комуникация, заяви Митов.

Маги беше зверски удушена 20 дни преди бала си

"Оттук насетне, ако има някакви пропуски в разследването, гласният секретар е в Хасково, ще ги установи. Но разследващите в Хасково са си свършили работата. Разкрили са убийство с всички необходими доказателства, така, че процесът да е достатъчно обоснован.

След проверките, ще преценим какво се случва. Но директорът на полицията е отстранен заради неудачна комуникация, защото е подвел не само обществеността, но и мен като министър и главния секретар", уточни той. И добави:

"Сега виждате последните гърчове на онези с каналите за контрабандните цигари. Ако искат да изслушат и полицаите, и това може, но това се прави по специфичен ред. Как така това не го разбраха големите умници от ПП-ДБ, които се борят за каквото и да е. Когато има разпитвани хора, не може да ги изкарваш на трибуната на парламента.

Ако искат да ги изслушват, да ги изслушат по съответния ред. Да се направи по правилата. Не може всичко да е анархия, да си правят техни си квазиразследвания, които да им паснат в политическия наратив", каза още Митов.

Той коментира и темата за пътната безопасност. Трябва да закупим цивилни автомобили, които да са в трафика. Това се прави и сега, каза Митов. Трябвало и свързване на камерите на тол системите. Той се ядоса на случай на шофьор от днес, който минал през релсите при спуснати бариери.