Дават на съд баща и син, пребили до смърт свой роднина

Топ
12:02 - 23 Февруари 2022
1606
Дават на съд баща и син, пребили до смърт свой роднина

Софийска градска прокуратура (СГП) повдигна обвинение срещу баща и син за умишлено убийство.

Доказателствата по делото сочат, че на 24.06.2021 г. около 19:30 ч. в София, кв. „Христо Ботев“, обвиняемите С. И. (51 г.) и Т. И. (25 г. ) нанесли множество удари на Г. С. (братовчед на С. И. и техен съсед) и по този начин умишлено го умъртвили. С. И. използвал неустановен по делото твърд тъп метален предмет, а Т. И. нанасял ударите с дървен кол.

В резултат на побоя на Г. С. били причинени множество травми в областта на главата, включително тежка закрита черепно-мозъчна травма на главата, изразяваща се в счупване на дясна теменна кост и развили се впоследствие мозъчни кръвоизливи.

За инцидента било сигнализирано на тел. 112. На място дошъл екип на „Бърза помощ“, но пострадалият отказал да бъде закаран в болница. С времето здравословното му състояние, предизвикано от нанесения му побой, се влошило и той бил приет за лечение. В следствие на тежката закрита черепно-мозъчна травма настъпили усложнения, довели до парализа на важни мозъчни центрове с последващо силно увреждане в общото състояние на организма на пострадалия. Усложненията довели до остра сърдечно-съдова и дихателна недостатъчност, които станали и причината за смъртта на Г. С., който починал на 07.07.2021 г.

С. И. и Т. И. са с основно образование, безработни, неосъждани.
Предстои обвинителният акт да се разгледа от съда в разпоредително заседание.