ДБ иска предварителни избори за общинари след масовото бягство от ПП

В Добрич - родния ми град, от шестима съветници четиримата на ПП отидоха в ГЕРБ, оплака се Ивайло Мирчев

Политика
08:08 - 10 Юли 2025
1589
ДБ иска предварителни избори за общинари след масовото бягство от ПП

"Демократична България" ще настоява да се провеждат предварителни избори преди реденето на листите за следващите местни избори, за да няма пак отцепници. Те са искали същото и за вота през 2023 г., но партньорите им от "Продължаваме промяната" не са се съгласили.

Ние исках ме да има за съветниците в София предварителни избори, а не да бъдат назначавани на квотен принцип. В "Да, България" имаше, но в коалицията не, защото колегите не се бяха съгласили на това. Мисля, че това ще бъде част от техния анализ и те ще се съгласят, че следващия път и по отношение на съветниците ще трябва да направим предварителни избори, за да може да има качествени хора, които да отговарят за този бюджет от около 3 млрд. лева за София", каза лидерът на партията Ивайло Мирчев.

"Това е наистина много тежък удар върху нас. За нашата коалиция това, което се случва и в София, и във Варна е изключително тежък удар. Искаме хората, чието доверие утре отново ще поискаме, да знаят, че три пъти сме поискали коалиционен съвет с "Продължаваме промяната". Те обещаха да вземат много ясни мерки и да предоставят план, по който те ще решат проблемите при тях, защото те не са само в София и Варна. Съпредседателите на групите в София и в Пловдив напуснаха, в Добрич - родния ми град, от шестима съветници четиримата на ПП отидоха в ГЕРБ", коментира Мирчев.