Десподов резерва , Наполи обърна Каляри с късни голове

Рома се отдалечи от Топ 4 в Италия, след като се препъна в Генуа

01:12 - 06 Май 2019
1582
Десподов резерва, Наполи обърна Каляри с късни голове

Наполи простигна пълен обрат срещу Каляри в мач от 35-ия кръг на Серия "А". Неаполитанците стигнаха до 2:1 в добавеното време, когато получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар.

Отсъдената дузпа с помощта на ВАР породи сериозни противоречия.
Леонардо Паволети (63) даде преднина на Каляри след технично подаване на Николо Барела. Дрис Мертенс (85) изравни със своя гол номер 82 с екипа на "адзурите", а Лоренцо Инсиние (90+6) донесе трите точки на Наполи от дузпа. Трите точки гарантираха второто място за Наполи, който има 10 точки преднина пред третия Интер при три оставащи кръга.

Българският национал Кирил Десподов остана на резервната скамейка и не влезе в игра.

Дженоа и Рома завършиха 1:1, като Стефан Ел Шаарауи вкара гол за столичани в 82-та минута, но в 90-та Кристиан Ромеро изравни за грифоните. Домакините от Генуа дори трябва да съжаляват, че не взеха трите точки, тъй като в 96-ата минута парагвайският нападател Антонио Санабрия, бивш футболист на Рома, пропусна дузпа.

Равенството отдалечи вълците от заветното четвърто място, даващо право на участие в Шампионската лига.

Рома е на пето място в подреждането с 59 точки, на 3 зад четвъртия Аталанта.