Детето чудо Халанд започна да пише история и в немската Бундеслига

Норвежкият национал Ерлинг Халанд вкара хеттрик за обрата срещу Аугсбург с 5:3

19:31 - 18 Януари 2020
2426

Сензацията Ерлинг Холанд направи запомнящ се дебют за Борусия (Дортмунд), вкарвайки три гола като резерва, с което допринесе за успеха с 5:3 като гост на Аугсбург в среща от първия кръг на втория полусезон в Бундеслигата.

Вестфалци губеха с 1:3 до 59-ата минута, но с влизането си 19-годишният норвежец взе нещата в свои ръце. Той намали на 2:3 само 183 секунди след стъпването си на терена, а след това добави още две попадения.

Юлиан Брант и Джейдън Санчо реализираха другите голове за Борусия. Флориан Нийдерлехнер беше №1 за Аугсбург този следобед с два гола, а веднъж точен беше и Марко Рихтер.

С тази победа Дортмунд застигна Байерн (Мюнхен), който е трети с мач по-малко.

Холанд беше взет тази зима от Ред Бул (Залцбург) срещу 20 млн. евро и днес не попадна сред стартовите 11, тъй като имаше само едно полувреме игра за германците в контрола.