Димитър Димитров: Имиджови щети има от непремерени изказвания за "Вежен"

Инцидентът с кораба ни е рутинен, заяви членът на Асоциацията на морските капитани

Новини
10:34 - 04 Февруари 2025
1267
Димитър Димитров: Имиджови щети има от непремерени изказвания за "Вежен"

Имиджови щети има от непремерени изказвания. Самите ние хвърлихме сянка върху нас. Това е един инцидент, който се случва рутинно и за който си има начини на действие, заяви капитан Димитър Димитров от Асоциацията на морските капитани относно освободения от шведската прокуратура след подозрения за саботаж кораб "Вежен".

"Очевидно се видя, че много хора си правят пиар от цялата работа, което е в ущърб както на държавата, така и на професия, така и на младите хора, които се насочват към нашата професия. Предполагам, че корабособственикът ще си направи съответните изводи от разследването", добави той.

"Сагата приключва дотолкова доколкото някой създаде такава сага, че има саботажи и действия умишлени. Но предполагам за корабособственика тя не е приключила тъй като инцидентът си е инцидент той ще бъде разследван", обясни Димитров.

"В последната година подозрително много има такива инциденти. И второ защото предполагам, че икономическите щети и последствия ще бъдат сравнително немалки. Това което стана е просто една рутинна проверка. Аз се радвам, че там в Швеция казаха, че има подозрения и веднага там прокуратурата си свърши работата и корабът продължи по своя път. За щастие в България институциите също реагираха много адекватно, но за съжаление част от колегите, които се изказаха професионално по случая търсиха нещо, което така или иначе не се доказа и е много добре", каза още той.