Дунав спря устрема на Локо Пд със съдийско рамо

Тимът от Русе измъкна равен 1:1 на Лаута, не зачетоха редовен гол на пловдивчани

У нас
22:22 - 29 Март 2019
1881

Дунав спря устрема на Локомотив Пд, като измъкна равенство 1:1 насред Лаута на старта на плейофите в Първа лига. Домакините бяха наредили три поредни победи, включително 4:1 над русенци в края на редовния сезон, но този път не успяха да пречупят съперника. Пловдивчани откриха резултата в 28-ата минута чрез Ожболт, но в самия край на полувремето Иса изравни и така двата отбора поделиха по точка. За това заслуга имаше и съдийската бригада, начело с Николай Йорданов, която не зачете редовен гол на Стивън Езе за Локото заради несъществуваща засада.

Двубоят в Пловдив не предложи зрелище и интересните моменти пред двете врати бяха рядкост. Все пак домакините бях по-активни в предни позиции, но им куцаше завършващия удар. Така до 28-ата минута, когато Ожболт намери добре топката на границата на наказателното поле и я прати мощно в десния ъгъл на безпомощния Макенджиев - 1:0. Малко след това Локото трябваше да замени принудително вратаря Мартин Луков заради контузия. На вратата застана Илко Пиргов. Пловдивчани вече се виждаха с гол аванс на почивката, но в добавеното време Дунав изравни. Исмаил Иса бе забравен в наказателното поле и с глава заби топката в мрежата за 1:1.

През втората част положенията пред двете врати съвсем намаляха. Все пак интригата се запази до самия край, след като Димитър Илиев удари греда след центриране от корнер. Малко след това пък Стивън Езе отбеляза с глава, но попадинето не бе зачетено заради засада. От повторението обаче се видя, че бранителят на Локо бе на една линия с пазача си и голът му бе редовен.

Така Дунав измъкна точка като гост за първи път от осем поредни гостувания в първенството. В група Б на долната осмица начело остава Локо Пд с 36 т., с три повече от Славия, докато Дунав и Септември делят третото място с по 21 т.

Локомотив Пд - Дунав 1:1