Дузпа в добавеното време измъкна Атлетик Билбао срещу Майорка

Жирона се наложи над Севиля с 2:0 като гост в друг мач от Примера дивисион

08:18 - 02 Май 2023
1704

Майорка и Атлетик (Билбао) завършиха наравно 1:1 в мач от 32-ия кръг на испанското първенство по футбол.

Канг-Ин Лий откри резултата в 58-ата минута в полза на състава от Балеарските острови. 21-годишния корейски полузащитник бе изведен в наказателното поле от Ведат Муриджи и не сбърка.

Атлетик изравни от дузпа късно в добавеното време на срещата. Иняки Уилямс бе точен от бялата точка.

Жирона се наложи над Севиля с 2:0 като гост, като това бе първо поражение за Хосе Луис Мендилибар, откакто той пое ръководството на андалусийския отбор преди малко повече от месец.

С този успех каталунският тим вече е на 8-о място с 44 точки и се върна в борбата за европейските квоти, тъй като шестото място дава право на участие в квалификациите на Лигата на конференциите.

Хуанпе откри резултата за гостите в 23-ата минута, Тати Кастейанос удвои десет минути след началото на второто полувреме.