Два медала за България на Европейското по лека атлетика за младежи
Божидар Саръбоюков и Лъчезар Вълчев са родните медалисти

България приключи Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 23 години с два медала.
Те бяха завоювани от Божидар Саръбоюков и Лъчезар Вълчев в дисциплините скок на дължина и троен скок.
Големият ни суперталант в атлетиката - Божидар Саръбоюков, завоюва своя бронзов медал в скока на дължина в петък вечер.
Вчера на подиума се качи и Лъчезар Вълчев, който спечели сребърен медал в тройния скок с резултат от 16.48 метра.
Това бе най-доброто състезание в кариерата на 20-годишния Вълчев, който никога не бе правил подобен резултат.
Той започна с фаул, но с втория си опит скочи 16.22 метра, което бе негов личен рекорд и го нареди на третото място във временното класиране.
С третия си опит Вълчев подобри постижението си с 26 сантиметра и така си осигури сребърен медал от Европейското за младежи и девойки в Бергрен.
"Първо искам да благодаря на моя треньор Атанас Иванов, който не е тук. Чувствам се добре, малко съм разочарован, тъй като имах много добри опити. Но ще се поуча от грешките си и се надявам занапред да имам много по-големи скокове. Дори очаквах много по-голям резултат, но такъв ми е късметът. Искам да поздравя другите две момчета, справиха се доста добре. Надявам се следващия път да реализирам това, за което съм готов", каза медалистът след финала.
Във вчерашния ден България отбеляза още две класирания в топ 8.
Тодор Петков завърши на седмо място в тласкането на гюле с личен рекорд от 18.44 метра.
На седмото място завърши и Пламена Митков в скока на дължина, която не направи най-доброто си състезание и даде резултат от 6.42 метра, което бе достатъчно само за седмо място.