Единодушно: ВСС освободи Ясен Тодоров като зам.-шеф на Следствието
Кадровиците махнаха и зам.-апелативния прокурор на Бургас Валентина Маджарова

Единодушно с 9 гласа "за" Прокурорската колегия на ВСС освободи Ясен Тодоров като заместник-директор на Националната следствена служба (НСлС) и го преназначи за редови следовател.
Решението на колегията може да се обжалва пред ВАС. Предложението за махането на Ясен Тодоров е на и.ф. главния прокурор Борислав Сарафов.
През май той отново предложи махането на Тодоров, но ВСС го отхвърли, защото националното следствие се ръководи от главния прокурор, а тогава Сарафов беше заместник и нямаше това право.
Колегията гласува и предложението зам.-апелативният прокурор на Бургас Валентина Маджарова, която беше последната шефка на Специализираната прокуратура, да бъде освободена.
Предложението е на апелативния прокурор на Бургас Любомир Петров. Той се мотивира с това, че намаляла работата на заместниците му, а Маджарова била с най-малък опит като административен ръководител.