Експертиза бави делото за убийството в Борисовата градина
Топ
12:09 - 26 Септември 2022
1391

Делото срещу Йоан Матев за убийството на Георги Игнатов в Борисовата градина през 2015 г. ще продължи на 25 октомври, съобщиха от Апелативния съд за БТА.
Причината е, че все още се чакат резултати от митохондриална експертиза. Заседанието трябваше да бъде утре. Матев беше оправдан от Софийския градски, като делото продължи на втора инстанция след протест на прокуратурата.
В момента подсъдимият е на свобода срещу подписка. На последното заседание, състояло се на 14 юли, съдът допусна нова експертиза, която да установи с по-прецизна точност ДНК сходство между убития в Борисовата градина през 2015 г. Георги Игнатов и майка му. За да бъде направена тя ще се ползва парчето от косъм на ножа, с който е убит младежа.