Черногорецът Велко Батрович заби два гола за успеха 3:0 на търновци

У нас
20:00 - 29 Март 2019
2807

Етър разгроми разпадащата се команда на Верея с 3:0 в мач от плейофите на долната осмица в Първа лига. Търновци зарадваха с убедителния успех своя треньор Красимир Балъков, който днес празнува 53-ия си рожден ден. В герой за домакините на стадион "Ивайло" се превърна Велко Батрович. Черногорецът заби два гола в старозагорската врата, а между тях се разписа Дани Младенов.

Верея дойде във Велико Търново с обновен състав, след като в паузата се раздели с цели 11 футболисти, както и вече бившия треньор Александър Севидов. Така гостите играха с доста юноши, което наклони сериозно в полза на Етър. Макар и с някои резерви, "болярите" отрано показаха, че няма да се церемонят с клетия съперник. Началният натиск обаче не оползотворен, след като Батрович, Младенов и ветеранът Иван Стоянов пропуснаха да отбележат.

Краси Балъков получи специален плакет от Етър по случай 53-я си рожден ден

В 27-ата минута защитата на Верея все пак рухна. Стоянов центрира остро отдясно и намери Батрович, който отблизо засече топката в мрежата. До края на полувремето домакините вкараха втори гол и на практика си опекоха мача. Дани Младенов финтира последния защитник на гостите, след това хладнокръвно литна и вратаря Кацарев, за да вкара на опразнената врата за 2:0. След почивката Етър набързо отбеляза трето попадение и спокойно доигра мача. В 53-ата минута младокът Кольо Станев изведе сам срещу вратаря Батрович, който отново простреля Кацарев.

До края успехът на търновци можеше да стане далеч по-внушителен, но домакините изпуснаха още няколко отлични положения. Така с победата събра 43 точки и води убедително в група А на долната осмица, с цели 12 точки пред втория Ботев Враца. Верея пък остава на дъното с шест точки, като все още няма победа в първенството.

Етър - Верея 3:0

1:0 Батрович 27
2:0 Младенов 43
3:0 Батрович 54

Етър: Господинов, Артюнин, Скерлев, Станев, Ал. Георгиев, Сърмов (Ангелов 46), Мане (Н. Колев 62), Джамов, Батрович, Ив. Стоянов, Младенов (Пехливанов 46)
Треньор: Красимир Балъков

Верея: Кацарев, Д. Иванов, Желязков, Ив. Иванов (Ганев 67), Весков, Корупис, Василиевич, Ризванович (Ст. Колев 85), Маламов (Христов 74), Рюстемов, Станчев
Треньор: Иван Вутов