Евандро отново вкара, ЦСКА не успя срещу Зоря

Съдията и яловата игра оставиха развръзката за реванша в Украйна

22:19 - 08 Август 2019
4415

Евандро за пореден път вкара, но ЦСКА не успя срещу украинския Зоря Луганск. Пред близо 20 000 зрители на националния стадион "Васил Левски" двата тима завършиха 1:1 в първия мач помежду им от третия предварителен кръг на Лига Европа.

Предпазливата игра и на двата отбора, яловите атаки и съдийството на швейцареца Сандро Шерер, който накъсваше действията на терена и спести поне 5 жълти картона на украинците, допринесоха за равенството.

ЦСКА стоеше добре на терена през първата част, независимо от изненадващите промени в състава и на тактиката. Отсъстваха Николай Бодуров, Рубен Пинто и рожденикът Божидар Чорбаджийски.

От 3-5-1-1 преливаше в 5-3-1-1, като Евандро покриваше зоната и на десния бек, когато Турицов се включваше в атака, а също така бразилецът помагаше доста в защита, когато гостите атакуваха. От ляво действаше Жеферсон. Изненадващо на пейката остана Диего Фабрини.

Много силно през първите 45 минути играха Жанио Бикел и Раул Албентоса, справил се с опазването на Пилип Будкивский.

В 13-та минута Евандро имаше повод да направи салтото си след гол. Оставен непокрит в наказателното поле, той оползотвори пас на Кристиан Малинов, помогнал за многоходова комбинация на червените.

Нещата вървяха към оттегляне на почивка с гол преднина на ЦСКА, но испанецът Албентоса направи шпагат, а реферът Сандро Шерер, който спести няколко картона на украинците, това и чакаше - показа бялата топка, след като топката докосна тялото и ръката на испанеца. Владлен Юрченко не остави шанс на Черниаускас.

Второто полувреме започна с пропуск на Зоря и нов спестен картон за тях - нещо обичайно в тази среща.

В игра влезе Фабрини, който раздвижи нещата на терена за армейците.

В 72-та минута Али Соу не успя да достигне отскочилата от нескопосаното отиграване на стража на гостите Микита Шевченко. Веднага след това Тиаго стреля опасно от фаул, но изстрелът мина на сантиметри до гредата.