Евертън и Палас утежниха положението си

Двата тима остават застрашени след 1:1 на "Гудисън"

11:08 - 20 Февруари 2024
989

Евертън и Кристъл Палас завъртяха равенство 1:1, което не е по вкуса и на двата тима, които заемат места в дъното на класирането на Висшата лига.

"Карамелите" са 17-и с 20 точки, колкото има и 18-ия Лутън, но "шапкарите" имат мач по-малко. Кристъл Палас е 15-и с 25 точки.

Първата по-интересна ситуация бе в 15-ата минута, когато Абдулай Дукур изстреля топката към вратата от границата на наказателното поле, но тя прелетя покрай лявата греда.

В 23-ата минута Дуайт МакНийл завъртя брилянтно центриране към Доминик Калвърт-Люин, чийто удар с глава обаче премина на сантиметри покрай вратата.

В 38-ата минута Жан-Филип Матета стреля с глава, но ударът му бе блокиран.

В 66-ата минута Кристъл Палас поведе в резултата. Джордан Аю с красиво изпълнение от средна дистанция прати топката в левия ъгъл на вратата за 0:1.

Шест минути преди края на двубоя Амаду Онана засече с глава центриране от ъглов удар, за да изравни резултата.