Финикс не остави шанс на ЛА Лейкърс

Милуоки удари лидера на Изток Бостън в дербито на НБА

11:35 - 12 Януари 2024
1176

Финикс Сънс победи Лос Анджелис Лейкърс като гост със 127:109. Това беше четвъртата среща между двата тима през сезона, както и първа победа за „слънцата“.

Най-резултатни за тях бяха Брадли Бийл, нанизал 8 тройки и общо 37 точки и Девин Букър с 31 точки. Третата звезда на Финикс – Кевин Дюрант остана с 18 точки.

Общо седем баскетболисти на „езерняците“ се отчетоха с двуцифрен точков актив. Резервата Д‘Анджело Ръсел приключи с 19, Макс Кристи добави 14, а Антъни Дейвис и Остин Рийвс завършиха срещата с по 13 точки.

Суперзвездата ЛеБрон Джеймс наниза едва 10 точки и добави 9 завършващи подавания за 24 минути на терена, като пропусна и четирите си стрелби от далечно разстояние.

За последно 39-годишният баскетболист приключи среща с по-малко от 10 точки на 5 януари 2007 г.

В момента той е само на 459 точки от достигането на 40 000 точки в редовните сезони на НБА.

Загубата остави Лейкърс на 10-а позиция в Западната конференция с 19 победи и 20 загуби, докато „слънцата“ са осми с 20:18. Незавидната позиция на 17-кратните шампиони засилва спекулациите, че те ще са активни по време на трансферния период.

Боби Портис започна мача от пейката, но след като влезе вкара 28 точки, а също така взе и 12 борби, а Милуоки се наложи над Бостън със 135:102 в дербито на кръга в НБА.

Звездата на Милуоки Янис Антетокумпо добави 24 за успеха, а също така взе 12 рибаунда и подаде 6 асистенции за 26 минути на терена. От игрови ситуации успеваемостта му беше 10 успешни от 13 изстрела. Бъкс също така получиха подкрепа и от 21 точки на Деймиан Лилард.

Бостън, който води в цялата Източна конференция с 29/9, продължи през второто полувреме на мача без петимата си титуляри. А единствено от тях Джейлън Браун завърши с двуцифрен актив – 10 точки. Джейсън Тетъм добави 7, Кристапс Поржингис и Джейрю Холидей останаха с по 6, а Дерик Уайт вкара само две.

Срещата започна много лесно за Милуоки, които още преди почивката направиха серия от 25:0 и взеха аванс. Селтикс, намалиха изоставането си на 8 точки – 23:31 2:14 минути преди края на първата част, но след това в следващите 6:36 не вкараха нито точка. Играчите на Бостън имаха и 10 поредни неточни стрелби в този период.

В класирането Милуоки е втори на Изток с баланс от 26 победи и 12 загуби, докато Бостън е първи в същата конференция с актив от 29 успеха и девет поражения.

Далас Маверикс спечели домакинството си на Ню Йорк Никс със 128:124 в друга среща от редовния сезон.

В отсъствието на голямата си звезда Лука Дончич, тексасци се обърнаха към Кайри Ървинг, който не ги разочарова. Шампионът с Кливланд Кавалиърс от 2016 избухна с 44 точки, като добави 4 борби, 10 асистенции и 2 кражби към статистиката си. Той приключи с 15/26 от полето и 6/10 от тройката.

Тим Хардауей-младши помогна с 32 пункта, Джош Грийн се отчете с 18, а Грант Уилямс вкара 11 от пейката.

За нюйоркчани Джулиъс Рандъл и Джейлън Брънсън комбинираха за общо 62 точки, но техните усилия не бяха достатъчни за успех. 19 пункта добави Донте Дивинченцо, с 10 се отчете новото попълнение О Джи Ануноби, а центърът Айзея Хартенстайн остана на косъм от дабъл-дабъл с 8 точки и 15 борби, 5 от които в нападение.

Далас е седми на Запад с баланс 23-16, докато Ню Йорк е на шестата позиция в Източната конференция с 22 успеха и 16 поражения.

В следващите си мачове Никс гостуват на Мемфис Гризлис в събота, а Маверикс играят с Ню Орлиънс Пеликанс.