Накрая финалистите се изправиха в оспорвана битка за смяна на гума

Новини
21:07 - 20 Септември 2020
1656
Габровец стана „Най-добър млад шофьор на България“

Георги Ванков от Габрово спечели третото издание на кампанията на СБА „Най-добър млад шофьор на България“.

Младежът, който ще получи чисто нов автомобил за 12 месеца, победи категорично останалите в оказването на първа помощ на пострадал при тежко пътнотранспортно произшествие (ПТП). Той показа завидни знания и при изпитание за събиране комплект медицинска аптечка с най-бързо време.

Втори завърши Сашо Костадинов на 23 г. от село Момина Клисура, който получи 2 000 лева под формата на ваучери за гориво.

На трето място се класира Йордан Тодоров на 22 г. от София и бе награден с електрически скутер.

Георги, Сашо и Йордан ще бъдат 3-мата представители на България в предстоящото европейско състезание за млади шофьори в Полша. В българското състезание тази година участниците трябваше да преминат през няколко изпитания с шофиране, сред които майсторско управление на моторно превозно средство (МПС) и „стресово“ трасе с неочаквани препятствия. Накрая финалистите се изправиха в оспорвана битка за смяна на гума по групи.