Германия спечели трудно в Белфаст

Бундестима си отдъхна при гола в добавеното време

11:02 - 10 Септември 2019
1721

Трикратният шампион на Европа Германия се надигна след загубата от Холандия преди дни и надви Северна Ирландия с 2:0 като гост, с което поведе в класирането в група “С” на квалификациите за финалите през следващата година.

Дебютиралият като титуляр Марсел Халстенберг (48’) и Серж Гнабри (90’) донесоха успеха.

В другия мач от групата Холандия разгроми Беларус с 4:0 като гост и е на 3 точки разстояние от германците и северноирландците, но е с двубой по-малко.

Бундестима направи колебливо първо полувреме, в което както можеше да допусне гол, така можеше и да реализира, след като реферът подмина ситуация за дузпа. След почивката играчите на Йоахим Льов играха далеч по-убедително и създадоха поне пет чисти положения, но си отдъхнаха чак в добавеното време, когато падна второто попадение.